Selv om det ennå er en god stund igjen til 11. september og stortingsvalg, har fylkespartiene og fylkesgruppene nå levert inn sine forslag til valglister. Hele 17 valglister er er levert inn i Troms i år, men om alle er godkjent av fylkesvalgstyret er ennå uvisst. I valgåret 2013 ble 15 valglister godkjente.
Partiene og gruppene det er levert inn valglister for er: Venstre, Senterpartiet, Troms og Finnmark distrikt av Norges kommunistiske parti, Sosialistisk Venstreparti, Rødt, Liberalistene, De kristne, Nordting, Miljøpartiet de grønne, Kystpartiet, Kristelig Folkeparti, Høyre, Helsepartiet Troms, Fremskrittspartiet, Demokratene, Arbeiderpartiet og Alliansen.
Her kan du se hvilke navn fra Midt-Troms som er å finne på de ulike listene:
Venstre:
4. Hege Gjerdrum (1969), Målselv
5. Jeanette Solbakken (1985), Lenvik
11. Marthe Frette (1969), Målselv
12. Roar Sollied (1953), Målselv
Senterparti:
1. Sandra Borch (1988), Tromsø (Lavangen)
5. Rikke Håkstad(1995), Bardu
6. Anne Grete Normann (1971), Lenvik
9. Roar Åge Jakobsen (1957), Berg
10. Regine Solli (1997), Lenvik
Høyre:
2. Regina Alexandrova (1967), Bardu
3. Geir-Inge Sivertsen (1965), Lenvik
10. Benjamin Furuly (1996), Bardu
11. Elin Byberg (1978), Lenvik
Fremskrittspartiet:
4. Ida Gårseth Hov (1990), Lenvik
9. Tom Erik Forså (1980), Dyrøy
Demokratene:
2. Jonny Gulmælæ (1966), Torsken
8. Ole Jørgen Mikkelsen (1988), Lenvik
Miljøpartiet de grønne:
9. Tone Storås (1956), Lenvik
Kystpartiet:
6. Hermod Eide (1972), Torsken
9. Jan Morten Holst (1959), Lenvik
10. Ståle Skogen (1957), Lenvik
Sosialistisk venstreparti:
2. Katrine Boel Gregussen (1991), Lenvik
9. Ellen Sæbbe (1965), Dyrøy
Arbeiderpartiet:
7. Nils Ole Foshaug (1970), Målselv
11. Aleksander Uteng (1986), Lenvik
12. Arne Nysted (1954), Bardu
Rødt:
8. Tove Olsen (1957), Målselv
De kristne:
2. May Britt Skoglund (1949), Sørreisa
Troms og Finnmark distrikt av Norges kommunistiske parti:
1. Kato Bjørkli (1962), Tranøy
3. Zohra Mari Olsen (1965), Tranøy
5. Merete Ersfjord (1965), Tranøy
8. Lisbeth Sivertsen (1950), Lenvik
9. William Bjørkli (1992), Tranøy
10. Nils Arne Graneng (1965), Målselv