Derfor går han av som styreleder i FK Senja

Louis Edvardsen (50) trer av som styreleder i FK Senja på årsmøtet i klubben 18. mars.

GIR SEG: Louis Edvardsen har varslet valgkomiteen i FK Senja at han ikke stiller til valg som styreleder.Foto: Folkebladet 

sport

Edvardsen ble valgt inn som styreleder i FK Senja på et ekstraordinært årsmøte i november i 2018, og ble så valgt for to nye år på klubbens årsmøte i 2019. Nå har Edvardsen bestemt seg for at han ikke ønsker å fortsette i styret, hverken som styreleder eller som styremedlem. Han har tre barn som alle spiller fotball i FK Senja, og det har naturlig ført at han er blitt dratt inn i klubbens virksomhet.

– Det er ingen ting spesielt som ligger bak dette, og jeg skal fremdeles bidra i klubben. Men jeg er en som har mange verv og mye ansvar på mine skuldre, og derfor ønsker jeg nå en friere rolle i klubben, sier Edvardsen som til daglig jobber som daglig leder i Midt-Tromsrådet (tidligere Midt-Troms regionråd), som omfatter kommunene Bardu, Dyrøy, Målselv, Salangen, Senja og Sørreisa kommune.