– Det ligger mange arbeidstimer og fine opplevelser bak

Dilani Johnsen Collin og Randi Ropstad har laget digital adventskalender for de fire menighetene i Senja. Kalenderen vises også på Folkebladet-TV.

ADVENTSKALENDER: Dilani Johnsen Collin og Randi Ropstad har laget digital adventskalender for de fire menighetene i Senja kommune. Den vises også på Folkebladet-TV.   Foto: Privat

kultur

Hver dag i tidsrommet 1. til 24. desember legges en ny episode av kalenderen ut på nettet. Her møter vi i hver episode en ny person fra en av de fire menighetene i Senja kommune – fra Berg, Torsken, Tranøy og Lenvik – som åpner dagens luke. I tillegg til å vises på Folkebladet-TV vil adventskalenderen også legges ut på menighetenes nettsted, på Facebook og på Youtube.

I løpet av fjoråret var det mange som måtte tenke nytt under koronapandemien. Digitale løsninger måtte velges foran de tradisjonelle.