Hektisk volley-hverdag

Robin Bergheim (t.h.) fra Brøstadbotn satser hardt på sandvolleyball. Her i spill i Brøstadbotn 18. juni i fjor. Foto: Thomas Olsen
Volleyball er livet for Robin Bergheim (18). På sommerstid står turneringene i kø for Brøstadbotn-gutten.

Jøran Kristensen

Publisert: 30.06.2010 kl. 04:12

Robin deltar i fem volleyballturneringer den neste måneden

Hele denne uka er Bergheim med på juniorlandslagssamling i sandvolleyball i Stavanger, som arrangeres parallelt med World Tour-turneringa i oljebyen. Deretter følger seniorturneringer i Bø og Kragerø, ny samling i Bø med senior-NM på menyen, før han vender nesen til Robin i Serbia og ny turnering. 1. august avsluttes den tettpakka timeplanen med junior-NM i Førde.

- Det går slag i slag. Jeg blir nok mer eller mindre å bo på en buss eller et tog, men det skal gå fint det. Det er sånn vi liker det, humrer 18-åringen på telefon fra Stavanger.

Mye trening

Da Folkebladet snakket med volleyballtalentet tirsdag ettermiddag, hadde han akkurat gjennomført sine to første treningsøkter på den ukeslange treningssamlinga for juniorer. Siden i høst har Bergheim vært en del av ei fersk satsning på juniorutøverne i landet.

- Jeg kjenner gjengen fra før av, men dette er første gang vi er samla. I dag har vi gjennomført ei teknikkøkt og ei økt med spillnett. Med to økter hver dag helt frem til søndag, får jeg mye god trening i løpet av uka, konstaterer han.

Mål

Etter tre år på Toppvolley-gymnas, blir Kristiansund etter alt å dømme neste stoppested for Bergheim. Her skal studier i petroleumslogistikk kombineres med spill for elitelaget i volleyball.

- Jeg satser seriøst. All tid og penger blir brukt på sporten. Litt sponsorstøtte har jeg, men jeg har mye å takke mamma og pappa for, innrømmer han.

Drømmen er det liten tvil om. Sammen med sin faste makker på stranden, Jon Arnesen, er målet å kunne leve av strandvolleyball en gang i fremtida.

- Jeg gjør alt jeg kan for å bli god, og kommer til å forsette med det til jeg ikke klarer mer. Det hadde vært kjempeflott å leve av det man ønsker å drive med, men inntil videre er det nok lurt å sette i gang med litt studier, sier Brøstadbotn-gutten.

Fengsel og bot for fyllekjøring

En 21 år gammel mann er dømt til fengsel i 21 dager for å ha kjørt 100 meter i fylla. Les mer

Vinterværet

Venter på snøen

Fortviler du over regnvær og vind, kan det være gode nyheter i vente. Enda berde om du også ønsker snø. Les mer

Kortreist

Hele bygdas trimløype

Mye dugnadsarbeid er lagt ned for å lage det som har blitt kommunens mest populære trimløype om vinteren. Les mer

Klare for FIL-trøya

Brødreparet Espen og Eirik Nergård fra Mosjøen har signert og er klare til å spille for grønntrøyene. Les mer

TIL på nedre halvdel

Ingen boom etter sesongkort for å se "sølvguttene" i 2012. Les mer

Gled mor med en hilsen

Søndag er det morsdag. Overrask mor med en liten hilsen på dagen via Folkebladet.no. Se hvordan du gjør

Larsen leder pensjonister

Tidligere Folkebladet-redaktør Jarle A. Larssen er gjenvalgt som leder i Harstad pensjonistforning. Les mer

Radonmåler kommunale bygg

Kommunale bygg i Lenvik skal måles for radongass. Målere blir plassert ut i neste uke. Les mer

Gjenskaper magien

Lørdag kan du få meg deg Pink Floyd-hiter som "Time", "Money" og "Comfortably Numb" når Jackie's Legs kommer til Finnsnes. Les mer

Vil ha mer selvstyre

Salangenordfører Ivar B Prestbakmo mener kommunene må kunne bestemme mer på egenhånd. Les mer

Fengsel og bot for fyllekjøring

En 21 år gammel mann er dømt til fengsel i 21 dager for fyllekjøring. Les mer

Flere velger fastrente

Fastrenten er på et historisk lavt nivå og flere enn normalt binder renten. Les mer

Niendeplass i trappeløp

Et skikkelig blodslit var det da Eirik Haugsnes skulle løpe opp alle trappene i Empire State Building. Les mer

 

Runa blir i Kolbotn

Runa Vikestad (27) forlenger Kolbotn-kontrakten med ett år og har trappet ned på landslagssatsinga. Les mer

Jogger i skiløypa

De må jogge for å holde langrennsformen ved like. Motet er likevel på topp. Les mer

 

Kjøpte banebil med 700 hestekrefter

Bilgale Chris Markus Adolfsen (24) lever ut drømmen sin. Han skal regelrett sladde seg til suksess. Les mer

Vil bygge muskler

Lokale krefter vil overta treningsstudioet som Friskhuset nå forlater. Les mer

Norges nest beste

Maximilian Bie på pallen i norgesscupen. Les mer

Toppscorer

Lars Erik Bjørnsen scoret hele ni må i storseieren mot Follo. Les mer

I praktslag

Sykdom ødela hans første norgescupopptreden for året. Eivind Krane Heimdal (17) har mye å revansjere i helga. Les mer

Jubel for ny skipark

Målselv Fjellandsby åpner til helga første del av den nye skiparken. Folk som allerede har testet er fornøyd. Les mer

Ute med skade

Lovise Heimdal (16) mister flere viktige skirenn. Les mer

 
Tracker image