Her er resultatene fra sonerennet i Salangen

Godt over 100 håpefulle stilte til start på sonerennet i Salangen lørdag. Her er hele resultatlisten.

SEIER Sol Eirin Birkeland (t.v.) tok seieren i jenter 12 år. Her sammen med Frida Nicolaisen fra et tidligere skirenn.Foto: Trygve Grønning

sport

Øvelse 1km

J 8 år: Idun Hognestad Fredheim NOR Salangen IF Ski DNS,  Ella Nordmo Lundamo NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening DNS,  Frida Iselvmo NOR Mellembygd Idrettslag 06:28.6,  Mina Nymo Gangsei NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 07:02.5,  Lea Skogstad NOR Unglyn IL 08:56.2

J 9 år: Ingrid Elvine Boberg Alstad NOR Bardu Idrettslag DNS,  Edel Andrea Hagensen NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening DNS,  Nora Hennie Skog NOR Bjerkvik IF 05:50.5,  Ella Sørensen NOR Salangen IF Ski 06:14.8,  Eirin Heggelund NOR Salangen IF ski 06:37.8,  Nora Helene Rege NOR Senja Ski 06:44.8,  Siril Vars-Larsstuen NOR Bardu Idrettslag 06:51.4,  Mali Kristine Simonsen NOR Ankenes Skiklubb 06:55.1,  Nathalie Elea Kroken NOR Bardu Idrettslag 07:10.4,  Mari Bjørkli Olsen NOR Senja Ski 07:29.8,  Ragnhild Konradsen NOR Senja Ski 07:59.0,  Mille Haugseth Thomassen NOR Salangen IF Ski 09:49.8

J 10 år: Mari Nordmo Lundamo NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 05:55.0,  Mathilde Nitteberg NOR Senja Ski 06:56.0,  Anna Ulrikke Nestun NOR Øvre Salangen Idrettslag 07:34.7

G 9 år: Tobias Larsen Aalmen NOR Bardu Idrettslag 05:55.5,  Harald Gulbrandsen NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 06:24.6,  Iver-Eliah Kildahl NOR Senja Ski 06:26.9,  David Skogstad NOR Unglyn IL 07:03.2,  Håkon Lade-Halvorsen NOR Lavangen Idrettsforening 07:03.9,  Odin Hagensen Woll NOR Senja Ski 07:19.7

G 10 år: Birk Henning Wintervoll NOR IL Pioner Ski 04:40.6,  Ørjan Børve NOR Salangen IF Ski 04:46.6,  Teodor Nymo Gangsei NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 05:15.3,  Knut-Mathias Midtbø NOR Sørreisa Skilag 06:31.5,  Jonas Østvik NOR Salangen IF Ski 06:42.9,  Tomas Severin Anker NOR Salangen IF ski 06:46.8,  Tinus Heimdal NOR Bardu Idrettslag 08:10.9

Øvelse 2km

J 11 år:1 Martine Sofie Skog NOR Bjerkvik IF 08:31.3, 2 Vilde Christine Karlsen NOR Senja Ski 09:32.3, 3 Tora Heimdal NOR Bardu Idrettslag 09:51.1, 4 Ingrid Hol NOR Bardu Idrettslag 14:10.1,  Mari Othelie Boberg Alstad NOR Bardu Idrettslag DNF,  Yngvild Stenvold Simonsen NOR Bardu Idrettslag DNS

J 12 år:1 Sol Eirin Norum Birkeland NOR Senja Ski 08:27.0, 2 Ingrid Hognestad Fredheim NOR Salangen IF Ski 08:41.0, 3 Sunniva Børve NOR Salangen IF Ski 09:19.2, 4 Sofie Simonsen NOR Ankenes Skiklubb 09:31.8, 5 Eline Andrea Nilsen NOR Salangen IF Ski 10:11.4, 6 Astrid Midtbø NOR Sørreisa Skilag 11:19.0

G 11 år:1 Christen Anders Hansen NOR Ballangen Ski 09:03.3, 2 Thor Bjerke Bakken NOR Øverbygd Idrettslag 09:11.0, 3 Linas André Nilsen NOR Salangen IF Ski 09:14.5, 4 Theodor Engen NOR Bardu Idrettslag 10:10.9, 5 Marius Aleksander Netland Andersen NOR Bardu Idrettslag 10:34.1, 6 Vidar Jr Bjørnås NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 11:09.5, 7 Torje Roll Andreassen NOR Ibestad Idrettslag 12:35.4, 8 Erlend Seipäjärvi Daleng NOR Salangen IF Ski 15:08.8,  Peder Kristian Heimdal NOR Bardu Idrettslag DNS

G 12 år:1 Jakob Elia Stellmacher NOR Senja Ski 07:52.8, 2 Torgeir Bjørnsund NOR Bardu Idrettslag 08:15.0, 3 Isak Andreas Nyheim NOR Bardu Idrettslag 08:15.2, 4 Nikolai Carlos Ricardo Kroken NOR Bardu Idrettslag 08:20.5, 5 Kristian Sørensen NOR Salangen IF Ski 08:53.1, 6 Sebastian Brattli NOR IL Pioner Ski 09:09.7, 7 Sebastian Asle Solli NOR Salangen IF Ski 09:09.8, 8 Marius Johan Brandvoll NOR Bardu Idrettslag 09:30.4, 9 Even Sellevoll NOR Senja Ski 09:46.7, 10 Noah Østvik NOR Salangen IF Ski 09:50.2, 11 Brynjar Sagerup NOR Salangen IF Ski 09:52.1, 12 Isak Hagensen Woll NOR Senja Ski 09:57.7

Øvelse 3km

J 13 år:1 Tuva Mathea Gulbrandsen NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 11:01.8, 2 Stine Storaa NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 11:27.8, 3 Friederike Von Selchow Bie NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 11:40.7

J 14 år:1 Hanna Elisabeth Aspenes NOR Øverbygd Idrettslag 13:01.5, 2 Maria Elise Moeng Sagen NOR Bardu Idrettslag 13:24.2, 3 Aurora Nemine Bjørnsund NOR Bardu Idrettslag 13:48.9, 4 Constance Talseth NOR Salangen IF Ski 15:14.3

FH Menn senior stående:1 Håvard Jacobsen NOR Unglyn IL 35:05.2

G 13 år:1 Isak Simonsen NOR Ankenes Skiklubb 11:46.0, 2 Arne-Oskar Woldseth Søreng NOR Mellembygd Idrettslag 11:57.7, 3 Simon Adrian Rydningen NOR Bardu Idrettslag 12:29.0, 4 Endre Negård NOR Salangen IF Ski 12:34.1, 5 Simon Johannessen NOR Senja Ski 13:08.1, 6 Simen Vars-Larsstuen NOR Bardu Idrettslag 13:52.0, 7 Erik Gundersen Kvernmo NOR Bardu Idrettslag 14:54.6,  Georg Rydningen Martinsen NOR Øverbygd Idrettslag DNS

G 14 år:1 Brage Oscar Wintervoll NOR IL Pioner Ski 10:14.7, 2 Nikolai Takle Iselvmo NOR Mellembygd Idrettslag 11:00.5, 3 Torgrim Sagerup NOR Salangen IF Ski 11:29.5, 4 Julian Andre Lorentsen NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 11:29.9, 5 Emil Johan Anker NOR Salangen IF ski 14:00.4

Øvelse 5km

J 15 år:1 Martine Undheim NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 19:40.0

J 16 år:1 Juni Magdele Overvik NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 17:53.9, 2 Eline Henny Hansen NOR Ballangen Ski 18:11.4, 3 Marlene Undheim NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 18:38.1, 4 Ariane Daleng NOR Salangen IF Ski 19:42.4,  Anna Jacobsen-Gaski NOR Bardu Idrettslag DNF

K 18 år:1 Adelie Lian Hoel NOR IL Pioner Ski 17:32.0, 2 Andrine DALENG NOR Salangen IF Ski 19:03.0, 3 Clarissa Pollard NOR Bardufoss og Omegn Idrettsforening 19:45.0, 4 Veslemøy Talseth NOR Salangen IF Ski 21:48.0

G 15 år:1 Henning Berg Frantzen NOR Salangen IF Ski 15:52.6, 2 Ivar Hognestad Fredheim NOR Salangen IF Ski 16:27.8, 3 Hågen Heimdal NOR Bardu Idrettslag 16:34.4, 4 Daniel Sellevoll NOR Senja Ski 16:41.6, 5 Odin Iselvmo NOR Mellembygd Idrettslag 16:57.0, 6 Hamidullah Jabarkhel NOR Salangen IF Ski 16:58.7,  Brage Otelius Karlsen NOR Senja Ski DNS,  Trym Eirik Wilhelmsen NOR Bardu Idrettslag DNS

G 16 år:1 Sevat Heimdal NOR Bardu Idrettslag 15:36.6, 2 Toralf Rydningen Martinsen NOR Øverbygd Idrettslag 15:39.3, 3 Gard Hansa Wintervoll NOR IL Pioner Ski 16:11.1, 4 Ådne Svendsen NOR Bardu Idrettslag 16:21.0

Øvelse 10km

M 18 år:1 Vegard Stenvold SIMONSEN NOR Bardu Idrettslag 36:12.0

M 19/20 år:1 Edvard Berg FRANTZEN NOR Salangen IF Ski 34:03.6

Menn senior:1 Erlend NYHUS NOR Bardu Idrettslag 29:33.7

Menn veteran:1 Kenneth Daleng NOR Salangen IF Ski 30:29.2, 2 Rune Skog NOR Bjerkvik IF 31:04.7, 3 Hans-Erik Børve NOR Salangen IF Ski 33:44.9, 4 Knut Børre Hansen NOR Fjell Skilag 34:57.6, 5 Geir Henning Wintervoll NOR IL Pioner Ski 35:23.8, 6 Håkon Brynjulfsen NOR Senja Ski 36:13.0, 7 Roger Simonsen NOR Bardu Idrettslag 37:19.9, 8 Eidar Viktor Tøllefsen NOR Andørja Sportsklubb - ski 38:33.8, 9 Gøran Steve Morten Olsen NOR Senja Ski 41:00.4,  Toralf Heimdal NOR Dølaski DNS,  Knut Øyvind Johansen NOR Bardu Idrettslag DNS,  Arild Nikolaisen NOR Bardu Idrettslag DNS