Nytt styre i Bukta

Skal holde Robert Dyrnes i ørene.

Åsgeir  Johansen

Publisert: 07.09.2010 kl. 13:54 , Endret: 07.09.2010 kl. 14:20

Ved generalforsamlinga i Bukta – Tromsø Open Air Festival som ble avholdt onsdag 25. august ble det valgt nytt styre.

- Jeg er en jo en krevende festivalsjef, men jeg tror dette styret kan yte såpass konstruktiv motstand at vi kan få til gode ting sammen, Buktasjef Robert Dyrnes.

Den nye styrelederen er André Løvik og han ble enstemmig valgt på generalforsamlinga. Han har vært nestleder for styret i fire år og har erfaring fra festivalens økonomiavdeling. Avtroppende styreleder Siw Bang Larsen har styrt skuta siden mars 2007.

- Det nye styret er alle sammen dedikerte enkeltpersoner som er glade i Bukta, men som styre vil det nok ta litt tid før de finner formen, men jeg tror vi etter hvert vil ha en positiv innflytelse på hverandre, fortsetter Dyrnes.

Det nye styret vil blant annet arbeide med å videreutvikle Bukta som festival og organisasjon.

Buktas nye styre er som følger: Andre Løvik (styreleder), Inger-Marie Lampe-Lupton (styremedlem), Lisa Møller (styremedlem), Ine Camilla Bjørnsten (styremedlem), Esben Hoås Rygg (varamedlem) og Gjermund Evanger (varamedlem).

Diskuter denne saken

Innsendt av Persen 08.09.2010 16:24:17 Varsle!

Hans-Tore, jeg regner med du varslet vaktene om slåssingen og fyllet som du snakker om? Rart ingen andre fikk det meg seg, dersom det ikke er episoder der vakter og politi måtte innbringe noen få personer. (noe som også måtte til lunder Bukta har jeg lest avisene rett)

Nei hold deg til Bukta du, så slipper du å se alt det du oppfatter som galt på Døgnvill. Dvs. hold deg til dine egne prinsipper om ikke å gå på Døgnvill !!!

Uten at det har så stor betydning, så er vel Døgnvill den festivalen som har hatt mest pålegg og forandringer under veis, blant annet bytte av stadion og ikke minst pålegg fra politi, brannvesen og Tromsø Kommune.. Det har neppe gjort det lettere å lage forutsigbare løsninger....

Som sagt, hold deg til Bukta så kan heller vi som besøker begge festivalene uten prinsipper få diskutere dette videre

Innsendt av Persen 07.09.2010 21:32:26 Varsle!

Hvorfor i huleste skal noen sammenligne Bukta med Døgnvill?

Det er 2 vidt forskjellige festivaler !!!!!

Der Bukta kan booke artister i en liga som økonomisk er forsvarlig med 4-5000 publikummere, så er Døgnvill AVHENGIG av nesten det dobbelte for at det skal gå rundt. Det virker på meg som at det er inngrodde Bukta "folk" som hele tiden skal rakke ned på Døgnvill, ved enhver anledning.

Da jeg er mer eller mindre innvolvert i begge festivaler, vil jeg vil bare minne om at begge HAR / HAR HATT sine innkjøringsproblemer, både med kø i inngang / toaletter / og ikke minst i Øl-kø.

På lik linje med Døgnvill har også Bukta lært av sine feil, og gjort vellykkede forsøk på å forbedre dette.

Jeg syns man skal gi f... å rakke ned på, og sammenligne disse 2 festivalene, for det er jo helt opp til hver enkelt hva man vil gå på, og slik som det ser ut, så har begge "truffet" sitt publikum, og begge festivalene er med på å sette Tromsø på kartet.

Så gi katta i å disse den ene i forhold til den andre.

Denne meldingen gjelder OGSÅ til de som styrer med Bukta, som enkelte ganger er veldig snar med å "disse" Døgnvill.. Dere har selv en unik festival, og det er derfor helt unødvendig å fremheve seg selv med å snakke drit om andre !!

Innsendt av Hans-Tore Dønninga 08.09.2010 11:40:19 Varsle!

Bukta hadde innkjøringsproblemer den første dagen av den første festivalen. Deretter ble problemene rettet opp. Døgnvill har eksistert i fire år, og er fortsatt "innkjøringsproblemer". Det mest påfallende er imidlertid at jeg på den første timen på Døgnvill så mer fyll og slåssing enn jeg har sett på fire Buktafestivaler. Og Valhall er attpåtil fylt med unger.

Innsendt av Bjørn 11.09.2010 11:41:14 Varsle!

Det er ikke spesielt vanskelig dette: Hvis du foretrekker Buktafestivalen, så går du dit. Hvis du foretrekker dansegalla i Polarhallen, så går du dit. Og foretrekker du Døgnvill, så går du dit. Kardemommeloven er fullt mulig å leve etter. Det er positivt for alle at det skjer noe i byen, så det er ikke nødvendig at noen skal mislykkes.

Innsendt av Hans-Tore Dønninga 07.09.2010 14:39:58 Varsle!

Book Fogerty, Young el. Petty, om Dylan, Springsteen og Knopfler er for store.

Og for Guds skyld, Pussycats-reunion. Koste hva det koste vil.

Innsendt av Hans-Tore Dønninga 07.09.2010 14:36:24 Varsle!

Jeg har i alle år hatt et personlig prinsippvedtak mot å besøke Døgnvillfestivalen, men da jeg fikk tilbud om gratisbillett i helga lot jeg det stå til. Festivalen kan i all enkelthet oppsummeres som følger. Imponerende program, men gleden over musikken druknet nesten i det faktum at alt annet var et jævla pes.

Døgnvilledelsen bør ta seg en studietur til Telegrafbukta til sommeren for å lære hvordan en festival skal avvikles.

Innsendt av Terje Strand 07.09.2010 17:59:29 Varsle!

Hans-Tore: I ogmed det prinsippvedtaket ditt, så faller du glatt og elegant utenfor som kritiker av Døgnvill. Det blir det samme som å sende presten i Pinsemenigheten for å verve nye medlemmer i en Muslimsk moskè.... det må jo bare bli surmagede oppstøt i ettertid av det ;-)

Innsendt av Hans-Tore Dønninga 08.09.2010 11:39:45 Varsle!

Det blir mer som å nekte Jens Stoltenberg å kritisere Frp fordi han ikke er medlem.

Innsendt av Bjørn 07.09.2010 17:32:14 Varsle!

Ja, med et personlig prinsippvedtak mot å besøke Døgnvillfestivalen i bakhodet så tenker jeg du var åpen og fordomsfri når du besøkte Døgnvill. Tenker vi sier det med en lett omskrevet Robert Dyrnes: Vi holder festival med store besøkstall ("artister vi liker", var det vel Dyrnes sa), og de som liker slikt er hjertelig velkommen.

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Folkebladet.no ønsker en åpen og saklig debatt. Innleggene forhåndsredigeres ikke, men vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Klager Lenvik til Kofa

Finansgruppen Eiendom AS har klaget Lenvik kommune inn til klagenemnda for offentlige anskaffelser (Kofa). Les mer

Setter trivsel i høysetet

Et godt arbeidsmiljø er nøkkelen til trivsel, det har man skjønt hos Berg Vekst. Les mer

Kjøpte banebil med 400 hestekrefter

Bilgale Chris Markus Adolfsen (24) lever ut drømmen sin. Han skal regelrett sladde seg til suksess. Les mer

Fort opp - sakte ned

Føler du at strømprisen går fort opp og sakte ned? Nå er det vitenskapelig dokumentert at det er slik. Les mer

Godt fornøyd med treningsleiren

Agnar Christensen mener det legges for stor vekt på treningskampene vinterstid. Les og se video

Trafikkuhell i Bardu

En tilfeldig forbipasserende MP-patrulje tok seg av dirigering av trafikken på stedet etter uhellet. Les mer

SAS-bonus bare i sør

SAS vil innføre bonus på innenriksfly igjen. Men i nord må folk se langt etter bonusordning. Les mer 5

Kuldesjokk i barnehagen

Det var knappe 13 grader - inne i barnehagen - mandag! Men snart er det slutt på sprengkulda. Les mer

Feiret dagen med fakkeltog

Skole- og barnehagebarna i Lavangen trosset den bitende kulda og feiret Samefolkets dag utendørs. Se innslag

Må ha leverandørhjelp

Boreal Transport Nord må ha bistand fra leverandøren for å få MS ”Sollifjell” i gang igjen. Les mer

Attraksjon til Tromsø

En av Nordens aller største artister gjennom tidene kommer i mai til Tromsø. Les mer

Kaldt, men ikke rekord

Svinaktig kaldt natt til mandag. Les mer

Robert Dyrnes. Foto: Petter Strøm

Relaterte artikler

Legende til Bukta

Nick Cave og hans nye band Grinderman er nå klare for årets Buktafestival. Les mer

 

Attraksjon til Tromsø

En av Nordens aller største artister gjennom tidene kommer i mai til Tromsø. Les mer

Fikk ny sjanse

Pristine ble publikumsvinner etter internasjonal blueskonkurranse i Memphis. Les mer

 

Raljerte med hurtigbåtene

Hurtigbåt-skandalen har allerede nådd revy-scenen. Båtene var hett tema i helgas russerevy. Se videoklipp fra revyen

Furebotten årets artist

Musiker Ragnhild Furebotten fra Målselv ble lørdag kåret til årets artist under Nordlys awards. Les mer

Kom ikke til finalen

Pristine kom til semifinalen i International Blues Challenge i Memphis. Lørdag røk de ut, men er like fornøyde. Les mer

Kom ikke til finalen

Pristine kom til semifinalen i International Blues Challenge i Memphis. Lørdag røk de ut, men er like fornøyde. Les mer

Trendy i matveien

Sushi er nå også blitt en trendmat i nord. Les mer

Videre i blueskonkurranse

Pristine med Heidi Solheim fra Målselv i spissen er videre til semifinalen i amerikansk blueskonkurranse. Les mer

"Senja-botnrussens" revy

Fredag kveld var det heidundrende show da rødrussen ved Senja videregående skole hadde revy. Se bildespesial

 
Tracker image