Barket rått sammen

«Ni kan börja med den där dæ da du da di di di».

Publisert: 05.09.2008 kl. 23:22 , Endret: 05.09.2008 kl. 15:29

Beskjeden kommer fra en av Sveriges fremste gitarister. Han sitter bak miksebordet på Hønsehuset lydstudio i Bodø med gitaren i fanget. Han hilser kjapt mens lydmann Hallstein Sandvin gjør teknikken klar. Så fylles studio med lyd.

«Dele du hjertet, vil det flyte blod.

En og en bli sjelden to.

Hvis ingen spør e det ingen som lyg.

Djevelen flire, plystre og flyg.»

Janne Bark har spilt gitar for poeten og rockeyndlingen Ulf Lundell siden klassikeren «Öppna landskap» i 1982. Etter to års pause er Lundell på akustisk turné. I november slipper han et nytt album — men denne gangen er det uten Bark.

Han hjelper Finnsnes-rockerne i Blått Rått med deres syvende plate.

– Hvorfor?

– Det er et interessant prosjekt. Jeg har aldri jobbet med et norsk band og så intimt som dette med norske musikere. Og så handler det om eventyrlyst. Dette lokket litt, sier Bark.

– Du har altså valgt å produsere plate for Blått Rått fremfor turné med Lundell?

– Man behøver å gjøre litt andre greier.

Livsfarlige elgveier

Veiene i Målselv og Bardu er blant landets aller farligste når det kommer til sammenstøt mellom elg og bil. Les mer 4

Toppscorer

Lars Erik Bjørnsen scoret hele ni må i storseieren mot Follo. Les mer

Ny miniserie

Torskens lange ferd

Hvor blir det av torsken når den forlater Senja? Vi fulgte fisken fram til middagsbordet i Portugal. Se første episode

Trendy i matveien

Sushi er nå også blitt en trendmat i nord. Les mer

Unngå vannskader!

Det skjer en vannskade omtrent hvert sjuende minutt, og når det er sprengkulde er hus og hytter ekstra utsatt. Les mer

Videre i blueskonkurranse

Pristine med Heidi Solheim fra Målselv i spissen er videre til semifinalen i amerikansk blueskonkurranse. Les mer

Warholm tilbake til Senja

Silsand-gutt Kjetil Warholm (21) er tilbake i spillerstallen til FK Senja igjen. Les mer

Kortreist

Magi fra innerst til ytterst

Med utgangspunkt i det gamle posthuset på Skaland kan du oppleve Nord-Norges best bevarte hemmelighet, yttersia av Senja. Les mer

"Senja-botnrussens" revy

Fredag kveld var det heidundrende show da rødrussen ved Senja videregående skole hadde revy. Se bildespesial

Elgkalv på glattisen

Viltnemnda sørget for å redde denne elgkalven fra den speilglatte isen på Målselva fredag. Les og se videoklipp

Hurtigbåtskandalen

Nærmere ei rettssak

Fylkesrådet har varslet Boreal Transport Nord om oppsigelse av hurtigbåtkontrakten. Les mer

Vil gamble mer

Midtstopper Fredrik Björck håper TIL skal true mer foran mål i de neste kampene. Les mer

Trendy i matveien

Sushi er nå også blitt en trendmat i nord. Les mer

 

Videre i blueskonkurranse

Pristine med Heidi Solheim fra Målselv i spissen er videre til semifinalen i amerikansk blueskonkurranse. Les mer

"Senja-botnrussens" revy

Fredag kveld var det heidundrende show da rødrussen ved Senja videregående skole hadde revy. Se bildespesial

 

Sivertsen og Eggum kommer

Nye trekkplaster klare for Døgnvill Vinter i Mars. Les mer

Godt for ganen

Ni røde og en hvit til helgen? Les mer

Sandra støtter Tone

Senterungdomsleder Sandra Borch fra Lavangen gir sin fulle støtte til artisten Tone Damli i "video-stormen". Les mer

Premiere på kor-rock

Et samarbeidsprosjekt mellom rockebandet The Early Midlife Crisis og mannskoret Freidig møter offentligheten neste helg. Les mer

Fikk Komp-midler

Tre kulturaktører i Midt-Troms har fått til sammen 34.000 kroner i såkalte Komp-midler. Les mer

 
Tracker image