Vangsvik-Bergen i kajakk

Jon Erik Johannessen (66) padlet ut fra Vangsvik med Bergen i som mål 31. mai. Klokken 16.24 i går var han endelig framme.

Publisert: 07.07.2006 kl. 10:57 , Endret: 07.07.2006 kl. 11:05

37 dager tok turen, hvorav 32 var rene padledager. Han lå værfast tre dager, og hadde bare pause i to.

Feiret med champagne

Den spreke 66-åringen var i knallhumør da Folkebladet snakket med ham torsdag ettermiddag, og han sto på kaia med champagne i handa.

– Turen har gått veldig bra, jeg har holdt hodet over vannet hele tiden, ler Johannessen.– Jeg hadde ett mål for turen, og det var å besøke den yngste sønnen min i Bergen, og det målet har jeg nå nådd.

Avisa Bergens Tidende spør om padleren vil gjøre turen en gang til i det han ankommer Hansa-byen. Han trekker på det. Til slutt kommer det svakt:

- Nei ...

(Folkebladet.no)

Livsfarlige elgveier

Veiene i Målselv og Bardu er blant landets aller farligste når det kommer til sammenstøt mellom elg og bil. Les mer

Ny miniserie

Torskens lange ferd

Hvor blir det av torsken når den forlater Senja? Vi fulgte fisken fram til middagsbordet i Portugal. Se første episode

Unngå vannskader!

Det skjer en vannskade omtrent hvert sjuende minutt, og når det er sprengkulde er hus og hytter ekstra utsatt. Les mer

Videre i blueskonkurranse

Pristine med Heidi Solheim fra Målselv i spissen er videre til semifinalen i amerikansk blueskonkurranse. Les mer

Warholm tilbake til Senja

Silsand-gutt Kjetil Warholm (21) er tilbake i spillerstallen til FK Senja igjen. Les mer

Kortreist

Magi fra innerst til ytterst

Med utgangspunkt i det gamle posthuset på Skaland kan du oppleve Nord-Norges best bevarte hemmelighet, yttersia av Senja. Les mer

"Senja-botnrussens" revy

Fredag kveld var det heidundrende show da rødrussen ved Senja videregående skole hadde revy. Se bildespesial

Elgkalv på glattisen

Viltnemnda sørget for å redde denne elgkalven fra den speilglatte isen på Målselva fredag. Les og se videoklipp

Hurtigbåtskandalen

Nærmere ei rettssak

Fylkesrådet har varslet Boreal Transport Nord om oppsigelse av hurtigbåtkontrakten. Les mer

Vil gamble mer

Midtstopper Fredrik Björck håper TIL skal true mer foran mål i de neste kampene. Les mer

Døgnvill Vinter

Sivertsen og Eggum kommer

Nye trekkplaster klare for Døgnvill Vinter i Mars. Les mer

Ei gigantisk overvekt

Mobilkranen hadde tillatt totalvekt på 26 tonn. Kjøretøyet hadde da den ble veid ei totalvekt på 59,1 tonn. Les mer

Langdistanse. Jon Erik Johannessen (66) har padlet fra Vangsvik til Bergen på litt over en måned. Her er han endelig framme. Foto: Jan Andal, BT

Relaterte artikler

Jon Erik Johannessen (66) har lagt ut på padletur: – Dersom kroppen tåler det, prøver jeg på å besøke min sønn i Bergen, sier han. Les mer

 

Helt på siden 28.01.2012

En vittig del av hverdagen. Les mer

 

"Landkrabbe" som elsker båt

Man trenger ikke å være oppvokst i fjæresteinene for å bli båtfrelst. Bare spør Per Molund (58) fra Øverbygd. Les mer

Idrettsglede i 90 år

Lørdag kveld skal det feires at Finnsnes IL fyller 90 år. – En kulturinstitusjon, sier Ingvald Berntsen. Les mer

 

Hageselskap drar ut

Hageselskapet Troms arrangerer tur til Sør– England 16.-21.mai. Les mer

Helt på siden 21.01.2012

En vittig del av hverdagen. Les mer

Maritimt smykke til Bjorelvnes

Nå er den åttende nordlandsbåten klar til bruk ved Midt-Troms Museum på Bjorelvnes. Les mer

Helt på siden 14.1.2012

En vittig del av hverdagen i Midt-Troms... Les mer

Helt på siden 07.01.2012

En vittig del av hverdagen. Les mer

Helt på siden 31.12.2011

En vittig del av hverdagen. Les mer

Fant roen i Rossfjord

De fleste kjenner til skikkelsen «Kliff-Arne» fra Narvik. Men like kjent er det neppe at han bor i Rossfjord, og ikke vil flytte derfra. Les og se videoinnslag

 
Tracker image